Vlastnosti a údržba mechu

Odkud mech pochází a jak o něj pečovat?

Záleží nám na přírodě a proto naše mechy pochází od přímých dodavatelů, jsou pěstovány a následně stabilizovány za účelem dalšího použití - k dekoračním účelům. Mezi nejvýraznější druh mechu řadíme takzvaný ,,sobí,, mech - ve volné přírodě severských zemí jde o významnou potravu pro soby, v našem mechovém světě je výjimečný svým vzhledem a možnou širokou škálou barev. Pigmenty používané k barvení mechů jsou přírodní a odpovídají evropským směrnicím, proto jsou veškeré naše produkty zdraví nezávadné. Dále u nás najdete kopečkový a plochý mech, jejichž výhoda, stejně jako u sobího mechu, spočívá v nenáročné údržbě. Veškeré mechy jsou totiž stabilizovány a speciálně ošetřeny tak, aby nepotřebovaly vodu ani sluneční záření. Procesem stabilizace je zajištěno, aby mech dále nerostl, není tedy živý, ale je zachován jeho přirozený vzhled a struktura.

Mechové obrazy a dekorace se hodí do každého interiéru, ať už do domácnosti, kanceláře, či velkých komerčních prostor. Dlouhou životnost a původní vzhled zajistíte jednoduše tím, že obraz umístíte tak, aby se vyhnul přímému slunečnímu záření, topení, klimatizaci, krbu apod. Velmi důležité je dodržet v místnosti přirozenou vlhkost vzduchu, v běžném interiéru jde o 40% - 60%. Při dodržení těchto podmínek je životnost obrazů a dekorací až 10 let.

Naše produkty

Veškerý náš sortiment pochází z české dílny, zakládáme si na poctivé práci a proto jsou masivní dřevěné a kovové rámy vytvořeny přímo námi, tesařina ani kovařina nám není cizí. Každý náš výrobek je proto originál.

Zakoupením některého z našich produktů zaručeně oživíte interiér, či potěšíte blízkého originálním dárkem. 

 

100% PŘÍRODNÍ - mechy jsou pěstovány na farmách a těženy na místech, které jsou k tomu určené a schválené místními úřady

ANTISTATICKÝ - po procesu stabilizace na mechu neulpívá prach, v případě znečištění použijte prachovku

HYPOALERGENNÍ - mech nevyvolává alergie, není jedlý a není škodlivý ani pro děti, ani pro zvířata

BEZÚDRŽBOVÝ - nepotřebuje zálivku, pouze je nutné jej umístit do místnosti s relativní vlhkostí vyšší než 40% (pokud by byla nižší, mech může schnout a drolit se)

ZVUKOTLUMÍCÍ - výborně absorbuje zvuk - tlumí zvuk 2x více než 3D panely o té samé velikosti a hrubosti